X důvodů proč koupit nemovitost přes Realitní kancelář než-li od přímého majitele

X důvodů proč koupit nemovitost přes Realitní kancelář než-li od přímého majitele

 

Většina lidí kupuje nemovitost 1-2 x za život a přiznejme si, je to velká věc.

Pokud již tohle máte za sebou a probírali jste se inzeráty od soukromých přímých majitelů, kteří inzerují na pofiderních serverech Bazoš, Sbazar a Bezrealitky, jež nemají vysokou návštěvnost, tak vám určitě neuniklo, že hlavní motiv tohoto snažení je ušetřit všem provizi RK, o jejíž výši si samozřejmě hned navýší kupní cenu a ještě to pro jistotu trochu nadstřelí, protože neumí správně ocenit svoji nemovitost a bojí se, že by ji prodali zbytečně pod cenou.

 

Určitě jste si tedy všimli následujících věcí:

 

- na každý třetí inzerát se nedá dovolat, prodávající vytváří z nějakého neznámého důvodu fiktivní telefonní čísla a komunikují pouze prostřednictvím e-mailu.

 

- každý čtvrtý inzerát nemá fotografie a tak vlastně nevíte na jakou nemovitost se snažíte dovolat. Člověk si pak pokládá otázku, co tam asi tak prodávající schovává.

 

- když už se Vám podaří dovolat a domluvíte si prohlídku, tak na prohlídce zjistíte, že prodávající o své nemovitosti vlastně nic neví. Neví jestli má SVJ nějaký úvěr. Pokud má úvěr, tak neví kolik přispívají na celkovou splátku úvěru, neví kolik se má celkem ještě splatit, neví kolik je naspořeno ve fondu oprav, neví kdo je vlastníkem pozemku pod budovu, pokud je ve vlastnictví třetí osoby ( i to je častý případ). Často neví, že nějaká část budovy ( veranda, garáž, stodola nejsou řádně zkolaudované a zapsané na katastru nemovitostí, což vytvoří velký problém ve chvíli kdy financujete prostřednictvím hypotečního úvěru a odhadce tyto zásadní informace odhalí a zapracuje do odhadu jako možná rizika pro banku. Toto jsou informace, které by měl každý zájemce na prohlídce od prodávajícího dostat. Většina přímých majitelů Vám na prohlídce neukáže list vlastnictví, ze kterého by bylo patrné, že nemovitost netrpí žádnou právní vadou. Určitě velmi důležitá věc.

 

- pokud se prokoušete výše popsanými body až do fáze, že chcete nemovitost koupit, tak zjistíte, že prodávající nemá nic připraveného. Nemá často připravenou rezervační smlouvu, nemá připravený postup celkového prodeje dané nemovitosti a hlavně ani nepočítá s tím, že chcete třeba financovat prodejem své nemovitosti a je tedy nutné oba případy vzájemně provázat a ještě k tomu řešit výmaz Vaší zástavy, kterou má na nemovitosti vaše banka.

 

- pokud máte štěstí a dostanete se až do fáze kupní smlouvy, tak případné vyjednávání o podmínkách kupní smlouvy mohou být docela problematické. Pokud je mezi Vámi třetí a nestranná osoba v podobě realitního makléře, který má již vybudovaný vztah s prodávajícím a nyní si buduje vztah s Vámi, tak toto vyjednávání může být o dost jednodušší.

 

 

Ujišťuji Vás, že dobrý realitní makléř má výše popsané v pořádku a vše pro vás připravené.

 

Zároveň se omlouvám všem prodávajícím, kteří při prodeji své nemovitosti měli vše řádně připravené, i tací se určitě najdou.

 

Pokud potřebujete pomoc s hledáním Vaší nemovitosti a nebo naopak s prodejem nemovitosti, budu rád, když se na mě obrátíte. Nemovitost vždy můžete prodat buď profesionálně a nebo amatérský. Je to Vaše volba :) Kontakt na mě zde.

Používáme cookies k optimalizaci našich webových stránek a našich služeb. Další informace o cookies najdete zde.

Nastavení


 

 

Znáte někoho kdo bude prodávat nemovitost ? 

Zajistěte mi kontakt a získejte odměnu až 20 000 Kč